Egyházközségünk hirdetései, 2019.04.26. Húsvét 2. vasárnapja

 

Az Isteni irgalmasság vasárnapján, du. 3-4-ig tartó szentségimádással fejeződik be az Isteni Irgalmasság Kilencede. Az irgalmasság órájában, mi is csatlakozunk a világ sok-sok helyén imádkozók sokaságához.

 

 

 

Szerdán, du. 7 órakor kezdődik az első májusi ájtatosság! Egyben hirdetem, hogy az esti szentmisék kezdete májustól-októberig du. 7 óra!!!

 

Esti szentmise esetén a litánia ¾ 7-kor kezdődik, a karnagy úr vezetésével.

 

  

 

A héten, csütörtökön, du. 6 órakor szentségimádást tartunk, papi és szerzetesi hívatásokért.

 

 

 

Pénteken, elsőpéntek. Szentmisék ideje alatt szentgyónási alkalom. Házhoz kötött testvéreinket felkeressük. Ezen a napon, du. 4 órakor, a Katolikus Középiskola ballagási szentmiséjét tartjuk templomunkban. Imádkozzunk iskolánk végzős tanulóiért!

 

 

 

Szombaton, du. 5 órakor ismét megrendezésre kerül a Miskolci Nemzetközi Kamarakórus Fesztivál kihelyezett koncertje templomunkban. A Fesztivál miskolci és mezőkövesdi műsorában is fellép egyházközségünk Szent László Kórusa! Részletes program a kihelyezett plakáton olvasható. Mindenkit szeretettel várunk!

 

 

 

A következő vasárnap, anyák napja. Ezen a napon az elsőáldozó gyermekekkel, Mátraverebély-Szentkútra zarándokolunk. Kérem a kedves szülők együttműködését e fontos közösségi akcióban.

 

Du. 5 órakor, templomunkban, hagyományos orgonakoncerttel várjuk az édesanyákat és nagymamákat. Jöjjünk minél többen!

 

 

Versler Sándor, egykori káplán atya vezetésével, szentföldi zarándoklat indul. Akik szeretnének ezen résztvenni, a kihelyezett hirdetés alapján járjanak el.

 

 

 

Előre hirdetem, hogy május 11-én, szombaton, az Effata Imacsoport szervezésében „Gyalogos zarándoklat Mezőkövesd városáért és lakóiért” mottóval, a város utcáin, 2 csoport halad rózsafüzért imádkozva. A kezdeményezéshez szabadon lehet csatlakozni. Gyülekezés: de. 9 órakor, a bogácsi úti Mária szobornál. Befejezés: Szent László Templomban: du. fél 1-kor szentmisével, melyet Koós Ede plébános úr mutat be.