A Szent László templom 250 éves évfordulójára tervezett ünnepségsorozat dátumai!

A Szent László templom 250 éves évfordulójára tervezett ünnepségsorozat dátumai!

 

 1. Október 26. szombat 17:00 - ünnepi szentmise Főtisztelendő Dr. Csizmadia István atya vezetésével, mellyel megnyitjuk a készület idejét. A szentmisét követően ünnepi képviselőtestületi ülés a Plébánia hittan termében

 

 1. November 23. szombat 15:00 – ünnepi hangverseny a Nagytemplomban, mellyel elhunyt elődeink előtt tisztelgünk és imádkozunk értük. Mozart – Requiem , Miskolci Egyetem Szimfonikus Zenekara, a Vox Humana Énekkar (Vác- karigazgató: Sándor Bence) és a Miskolci Bartók Kórus ( karigazgató: Sándor Zoltán) közös előadásában. Vezényel: Bartal László

 2. December 13-14-15. (péntek-szombat-vasárnap) 17:00 Adventi lelkigyakorlat a Nagytemplomban Ft. Pintér Bálint atya, a Jézus Szíve Egyházközség káplánjának vezetésével

 

 1. December 26. csütörtök 15:00 A Szent László Kórus 25. jubileumi karácsonyi hangversenye

 

 1. Január 31. péntek 17:00 Ünnepi szentmise, majd a Nagytemplom történetét bemutató előadás – Árvainé Pál Piroska

 

 1. Február 28. péntek 17:00 Ünnepi szentmise, majd a Nagytemplom freskóinak bemutatása Laczkó Pető Mihály előadásában

 

 1. Március – a Szent László Plébánia és a Széchenyi István Katolikus Középiskola által közösen meghirdetett – „250 éves a Szent László Templom” elnevezésű - egyházmegyei katolikus iskoláknak szóló 3 fordulós hittan verseny döntője a Széchenyi István Katolikus Középiskolában 

 

 1. Március 27-28-29. (péntek, szombat, vasárnap) Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Missziós keresztjének fogadása Mezőkövesden a Szent László Templomban. Az esperesi kerület plébániáinak fogadása!

 

 1. Március 27-28-28. (péntek-szombat-vasárnap) 17:00 Nagyböjti lelkigyakorlat Exc. Bosák Nándor püspök atya vezetésével

 

 1. Április 24. péntek 18:00 Szentmise Ft. Fábry Kornél atya (NEK főtitkár) vezetésével, majd előadás a Kongresszus előkészületeiről

 

 1. Május 10. (vasárnap) 17:00 Ünnepi orgonakoncert – Bartl Erzsébet orgonaművész

 

 1. Május 15. péntek 19:00 ünnepi szentmise Exc. Palánki Ferenc Debrecen-Nyíregyházi megyéspüspök vezetésével

 

 1. Június 20. szombat 19:00 Egyházközségi családi est és bál a Széchenyi István Katolikus Középiskola tornatermében

 

 1. Június 27. szombat 18:00 A Szent László templom búcsúja felszentelésének 250. évfordulóján. Szent László király Nagyváradon őrzött ereklyéinek jelenlétében (tervezet) ünnepi szentmise, a szentély megújított berendezésének (oltár, ambó, húsvéti gyertya tartó??) szentelése és körmenet Exc. Dr. Ternyák Csaba egri érsek vezetésével. 

 

 1. Június 29 - július 4. Egyházközségi zarándoklat: Padova – Roma - Assisi, Ft. Bakos Tamás káplán atya vezetésével