Templomunk búcsúi meghívója

b_150_100_16777215_00_images_MEGHV.jpg

Mezőkövesd legősibb szakrális helyén már évszázadok óta áll az Isten háza. Ezen a helyen, régebbi és újabban épített falak között már századok óta dicsérik Istent őseink! Most a Nagytemplom felszentelésének 250. évfordulóján hívjuk ünnepre egyházközségünk tagjait és a város minden lakóját.

Június 27-én, szombaton este 6 órakor kezdődik templomunk búcsú ünnepe.
A szentmise főcelebránsa és szónoka Dr. Ternyák Csaba egri érsek lesz. Főpásztorunk ebben a szentmisében szenteli fel a szentély új, gránitból készült oltárát és ambóját, ezzel is emléket állítva ennek a jeles évfordulónak.

A szentmisére és az azt követő ünnepi körmenetre egyházközségünkbe érkezik Szent László király Nagyváradon őrzött ereklyéje!

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit az ünnepi szentmisére, körmenetre és azt azt követő fogadásra!