Advent második és harmadik vasárnapján volt plébániánkon az elsőáldozásra és bérmálkozásra készülők bemutatása. A fiatalok, akik a szentségek felvételére készülnek, nem egyedül haladnak az úton. Családjaik, hitoktatóik és az egész plébániai közösség, így maga az Egyház kíséri őket imáikkal. A fiatalokat Tamás atya kérdezte szándékukról, ezt követően ígéretet tettek, hogy igyekeznek megélni az evangéliumot, és képességeik szerint készülni a szentségek vételére. A szülők és a plébániai közösség pedig támogatásukról és imáikról biztosították a fiatalokat.
A szentmise végén a Caritas csoport jóvoltából minden fiatal Mikulás-csomagot vehetett át.
https://www.youtube.com/watch?v=wTwXJEGSp-o
A héten, a keresztények egységéért imádkozunk. Az imákat, a hívek könyörgését az indonéz katolikus közösség állította össze. A 265 milliós lakosság 10% keresztény. Indonézia lakosság igen megosztott mind vallásilag, mind népességileg. Elég csak arra utalnunk, hogy a lakosok 17.000 szigeten élnek, igen eltérő nyelvi, vallási, életviteli körülmények között.
Kedden, Szent Vince napján, du. 5 órakor borszenteléssel egybekötött szentmisét tartunk. Ekkor áldjuk meg a Bükkalja Hegyközség új borait, majd utána a hittanteremben borkóstolás történik. A kedves hívek is csatlakozhatnak, saját termelésű boraikkal ehhez a kezdeményezéshez.
Akik az idén szeretnének egyházi házasságot kötni, minél előbb jelentkezzenek a plébánia irodájában. Az öt alkalomból álló közös jegyesoktatás, március 9-én, szombaton, de. 11 órakor kezdődik a hittanteremben.
A templom karácsonyi díszítésének bontása február 2-án, szombaton, reggel 8 órától történik. Kérem a képviselőtestület segítségét.
Hétfőn, november 19-én az Egyház Árpád-házi Szent Erzsébetre, a szegényeket támogató, bennük Krisztust szolgáló szentre emlékezik. Ennek az emlékezésnek, ünneplésnek részeként az ország plébániáin idén is megáldásra és kiosztásra kerültek az Erzsébet-kenyerek. Nem volt ez máshogy nálunk sem, így a november 18-i a vasárnapi misék végén a Szent László plébánián Medvegy János atya áldotta meg az összesen ötszáz kenyeret, melyeket plébániánk Caritas csoportja osztott szét a mise után.
A Katolikus Egyház ezzel a gesztussal arra hívja fel a figyelmet, hogy a felebarátainkhoz, köztük különösen is a szegényekhez való szeretetteljes odafordulás a kereszténységünk elhagyhatatlan, lényegi eleme.
Ferenc pápa vasárnapi homíliájában felhívja rá a figyelmet:
„Nem azért élünk, hogy gyűjtögessünk: dicsőségünk az, hogy elhagyjuk a mulandót, és visszatartsuk a maradandót. Kérjük Isten segítségét, hogy az olvasmányban bemutatott egyházhoz hasonlítsunk: mindig mozgásban van, ért az elhagyáshoz és hű a szolgálatban (...) Uram, tanítsd meg nekünk az elhagyás művészetét, hogy életünket a te életvezetésed szerint éljük: Isten felé és a felebarát felé fordulva.”
Plébániánk Caritas csoportja idén október hatodikán a Bélapátfalván található ősi apátsági templomhoz zarándokolt, ahol Medvegy János plébános atya elnöklésével Szentmisét ünnepeltünk. A liturgiát követően Szilvásváradon túrázott csoportunk.
Mióta az eszemet tudom, a temetői keresztút-járást mindig Nagypénteken, délután három órakor végeztük. Ettől már tavaly, és most is eltértünk. Az idén délelőtt 11 órakor jártuk végig a kereszthordozás útját, hogy utána délután 3 órakor a nagypénteki liturgián is részt vehessünk a templomban.
A már hagyományosan szentmisével egybekötött lelkigyakorlatunkat március 23-25 között tartottuk templomunkban, melyet Dr. Dolhai Lajos atya vezetett. Róla azt kell tudni, hogy az Egri Hittudományi Főiskola rektora, a Szent István Akadémia, és a Nemzetközi Teológiai Bizottság tagja, egyetemi tanár, számos nagyformátumú könyv, sok száz cikk szerzője, (és az én egykori kedves dogmatika professzorom is).